30 Ocak 2010 Cumartesi

-Yeniden Eskiden-

ÇamurLu sokakta kamyon LastikLerinin izLerini penceremden izLiyordum.. her sabah.. evet.. her sabah o çamurLu yoLa ve üzerindeki izLere bakıyordum havanın yağışLı oLduğu bir geceden uyanınca.. Lastik izLeri taze oLurdu ; adam basmış geçmiş çamurLu yoLa kocaman kamyonuyLa..
Ben çocuktum o zamanLar oraya bakınca ne düşünürdüm acep..
Sonra büyüdük okuLLu oLduk, okuL bitirdik derken dostLarım oLDu herkes gibi muhabbete kiLitLeyen.. GüLeç bir simanın sahibi oLarak dost sohbetLerine keLamım kudretince katıLmak güLüşLere güLüş katmak ve LahzaLarın her birini doLu doLu yaşamak çok hoşnut ederdi beni.. Yakın tarih oLsaLar biLe ÇOCUKLUĞUM gibi bunLar da eskide kaLdı.. En azından TEMİZ kaLdıLar.. KiRLENEN ben gibi değiLLer .. seviyorum o izLeri ve o izLere bakarkenki beni, bir de sohbetinde doyuma uLaşamadığım dostLarımı.. Şimdi NEDEN yokLar yahut ben NEDEN uzakLaştım herşeyden böyLe anLayamadım.. Münzevi oLdum, çekinir oLdum insanLardan bir yabani gibi .. neden dışarda o kadar kötü insan var insani değerLeri hiçe sayarcasına kötü..
En çok bu düzene söverek ESKİDİ bedenim , eskidi içinde ruhum ya da başka bir deyişLe ruhum çürüyen bedenimLe beraber çürüdü gitti bu diyarda.. NeLere heves ettiysem kursağımda kaLdı, boğazımda takıLan; yutkunamadığım bir düğüm oLdu.. Şimdi YENİDEN ESKİDEN oLduğum gibi oLmayı o kadar arzuLamaktayımki direncim yaLnızca istemeye yetiyor.. Harekete geçirecek bir güç yok mu bu isteğimi?
Ahh eski ben.. Vahh eski ben..

28 Ocak 2010 Perşembe

-Bi' Mim'Lenmişim ki Sorma-

BLog yazarı arkadaşımız Mjora “Yaratıcı Blog Ödülü”ne Layık görüLmüş ve bu ödüL zincirine benim bLogumu da Layık görmüş.. Teşekkür ediyorum bu sebepLe kendisine.. Ve adet üzere 7 özeLLiğinden bahsetmiş sanırm ve benim bahsedicek sayıLı özeLLiğim oLmadığı için çok üzgünüm arkadaşLar.. Sadece bir insanım ve oLayLara karşı bir insanın verebiLeceği çeşitLi tepkiLeri verebiLiyorum ,
standart insan aLışkanLıkLarına sahibim maaLesef, o kadar monoton işte ;)

Ve ben de bu mim zincirine takip ettiğim ve hakikaten satır satır okumaktan keyif duyduğum bLogLarı ekLiyorum.. Bu bLogLar benim için hakikaten çok değerLi çok beğeniyor ve okuyorum..

Kevaşenin Not Defteri
Söz Uçar Yazı Kalır
(Ya)SakLı ŞiirLer
DaLgaLarı Aşmak
Pamuk Prensesi Yedi CüceLer
Sahibine MektupLar
Sözün Özü

FarkediLmek güzeLdir ( en azından beni biraz heyecanLandırdı )..
Ben de mim camiasında naçizane yerimi aLmış oLarak en sevdiğim bLogLarı sıraLadım.. TeşekkürLer..

27 Ocak 2010 Çarşamba

-Kötü Adam-

Labirentte çıkmaz sokağa rastLamak gibi bu; hayaLLerim kırıLdı.
Sanki camdandı..Sade umut doLdururdum çıkınımı..
Ağırmış; taşımaktan omuzLarım ağrımış..
Eksisinden geLdiğim yaşamın hangi artısını buLabiLirim, söyLe bana..
Hangi doğruLar bir yanLışımı temizLer..
Her gören kem izLer, bu cümLeLer barındırır mı iyiyi?
Kötü adamı arındırır mı?
Koysam ; orda yarın durur mu ameLLerim.
uçurum kenarında kaçan uçurtmamı seyrettim..